شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
آخرین مطلب با عنوان ، نخستین اندیشه‌های شیعی (تعالیم امام محمد باقر ع) در 3 هفته قبل منتشر شده است .
»   معرفی کتاب  »   کتاب معارف دین
۱۴ فروردین ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۰۷
کتاب معارف دین

کتاب معارف دین

کتاب معارف دین؛ تالیف آیت الله العظمی صافی گلپایگانی. این مجموعه ارزشمند در سه جلد تدوین ‌شده است.

جلد نخست این مجموعه که در ۱۴ فصل تدوین‌ شده است، به پرسش و پاسخ پیرامون مسائل اعتقادی، قرآن، احادیث، دعا، فلسفه، احکام تصوف، گناهان و توبه اختصاص دارد. مباحث اعتقادی، توحید و خداشناسی، نبوت، امامت، معاد و عالم پس از مرگ، پرسش‌های قرآنی شرح احادیث، دعا، فلسفه احکام صوفیه گناهان، توبه، تهاجم فرهنگی و سئوالات متفرقه عناوینی است که در این کتاب به‌صورت تفصیلی به آن پرداخته‌ شده است.
جلد دوم این اثر نیز در ۱۱ فصل به عناوین توحید، نبوت، معاد، امامت، فقه، حدیث، مهدویت، تفسیر قرآن، شرح حدیث، فلسفه احکام، صوفیه و فرقه باطله متفرقات اختصاص دارد.
جلد سوم آن نیز در ۱۴ فصل به ۳۶۷ پرسش معارفی با عناوین خداشناسی، عدل الهی، نبوّت امامت و مهدویت، جهان پس از مرگ، معارف قرآنی، معارف روایی، ادعیه و زیارات، مسائل اجتماعی اسلام، تربیت دینی، فلسفه احکام، ادیان، مذاهب و فرق و تاریخ پاسخ می‌دهد.

همچنین فصل آخر این کتاب در باب رؤیا، علوم غریبه، سحر و جادو است که آیت‌الله صافی در آن پرسش‌هایی در مورد علم پیشگویی، تعبیر خواب از نظر اسلام، هیپنوتیزم، چشم‌زخم، راه‌های امان از جن، سحر و جادو و ابطال آن، مراجعه به دعا نویس و … را پاسخ داده است.

مطالب مشابه

ثابت شدن اول ماه از دیدگاه مراجع
در بین فقهای شیعه، مساله رویت هلال ماه، و ثابت شدن اول ماه قمری و راه‌های دیگر اثبات حلول ماه، مورد اختلاف می‌باشد، به همین خاطر، مقاله حاضر، جهت آشنایی با مبانی فقهی ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • احادیث صحیح السند درباره ولادت حضرت مهدی(ع)
  • چرا اسلام، حکم به قتل مرتد داده است؟
  • بررسی ورود اسلام به ایران
  • چرا اسلام برده‌داری را تجویز کرد؟
عنوان اسلایدر
  • آخرین مطالب