شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
آخرین مطلب با عنوان ، آیا حادثه کاظمین از نشانه‌های ظهور است؟ در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   معرفی کتاب  »   کتاب معارف دین
۱۳ فروردین ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۰۷
کتاب معارف دین

کتاب معارف دین

تالیف آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

🔸این مجموعه ارزشمند در سه جلد تدوین ‌شده است. جلد نخست این مجموعه که در ۱۴ فصل تدوین‌ شده است، به پرسش و پاسخ پیرامون مسائل اعتقادی، قرآن، احادیث، دعا، فلسفه، احکام تصوف، گناهان و توبه اختصاص دارد.

🔸مباحث اعتقادی، توحید و خداشناسی، نبوت، امامت، معاد و عالم پس از مرگ، پرسش‌های قرآنی شرح احادیث، دعا، فلسفه احکام صوفیه گناهان، توبه، تهاجم فرهنگی و سئوالات متفرقه عناوینی است که در این کتاب به‌صورت تفصیلی به آن پرداخته‌ شده است.

🔸جلد دوم این اثر نیز در ۱۱ فصل به عناوین توحید، نبوت، معاد، امامت، فقه، حدیث، مهدویت، تفسیر قرآن، شرح حدیث، فلسفه احکام، صوفیه و فرقه باطله متفرقات اختصاص دارد.

🔸جلد سوم آن نیز در ۱۴ فصل به ۳۶۷ پرسش معارفی با عناوین خداشناسی، عدل الهی، نبوّت امامت و مهدویت، جهان پس از مرگ، معارف قرآنی، معارف روایی، ادعیه و زیارات، مسائل اجتماعی اسلام، تربیت دینی، فلسفه احکام، ادیان، مذاهب و فرق و تاریخ پاسخ می‌دهد.

🔸همچنین فصل آخر این کتاب در باب رؤیا، علوم غریبه، سحر و جادو است که آیت‌الله صافی در آن پرسش‌هایی در مورد علم پیشگویی، تعبیر خواب از نظر اسلام، هیپنوتیزم، چشم‌زخم، راه‌های امان از جن، سحر و جادو و ابطال آن، مراجعه به دعا نویس و … را پاسخ داده است.

مطالب مرتبط

ثابت شدن اول ماه از دیدگاه مراجع
آیت الله العظمی سیستانی (رویت هلال ماه را فقط با چشم غیر مسلح معتبر می دانند) اول ماه به چهار چيز ثابت مى‏شود: اول: آنكه خود انسان ماه را ببيند. دوم: عدّه‏اى كه از گفته آنان يقين يا اطمينان ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین مطالب