سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷
آخرین مطلب با عنوان ، چرا امام رضا (ع) با علم غیب امامتشان، مسموم شدند؟ در 1 هفته قبل منتشر شده است .
»   پرسش و پاسخ, شایعات اعتقادی, شایعات تاریخی, مطالب داغ  »   آیا حضرت مهدی بعد از 7 یا 9 سال به دست زنی ایرانی به شهادت می رسند؟
717 views
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۵۷

آیا حضرت مهدی بعد از ۷ یا ۹ سال به دست زنی ایرانی به شهادت می رسند؟

سوال:

این نکته که امام زمان (عج) را خانمى در ایران به شهادت خواهد رساند، چقدر درست است؟

 

پاسخ:

من در لبنان شنیدم خانمى از اهل کوفه، در نجف شنیدم خانمى از اهل کوفه، در مسجد کوفه و این‏جا آمدم شنیدم خانمى از ایران آقا را به شهادت مى‏ رساند.

تتبع کردم هیچ روایتى را ندیدم و اصلاً این روایت هیچ منبعى ندارد. مطلب دیگر این‏که روایتى که مى‏ گوید بعد از ۷ سال یا ۹ سال حضرت به شهادت مى‏ رسد، دیدم اصل این روایت که حکومت حضرت ۷ سال یا ۹ سال است، اصلش سنى است. ما روایتى از ائمه‏ علیهم السلام نداریم. همین راوى سنى مى‏ گوید از پیامبر صلى الله علیه وآله پرسیدم «کم یملک المهدى(عج)»، قال‏ صلى الله علیه وآله: «یخرج من عترتى یملک سبعاً او تسعاً فیملاء الارض قسطاً و عدلاً.» حالا چرا نمى‏ گوید هفت، گفت: تا پرسیدیم از پیامبرصلى الله علیه وآله که مهدى موعود(عج) چقدر حکومت مى‏ کند، «اشار بیده خمساً واثنین». شاید این اشاره به ۵ مرحله و شاید ۵ قرن باشد.

روایتى نداریم که حکومت حضرت مهدى(عج) کوتاه باشد و بعد به شهادت مى‏ رسد. من روایتى را ترجیح مى‏ دهم که مى‏ گوید: حضرت(عج) قیام مى‏ کند تا این‏که جهان را پر از عدل و نور خدا کند و زحمات انبیا را به ثمر برساند. پس معقول نیست که مدتى کوتاه حکومت بکند. معقول این است که ۱۲ نفر بعد از حضرت از اولاد حضرت حکومت بکنند. بعداً رفت و آمد به زمین و آخرت طبیعى مى‏ شود. این‏قدر پیشرفت مى‏ شود که برگشتن کسى از بهشت مثل امام حسین‏ علیه السلام از عالم آخرت و این‏که بیاید و حکومت کند، چیزى معقول مى‏ شود و رجعت شروع مى‏ شود و روایت صحیح داریم، «أوَّلُ مَنْ یَرْجِعُ إلَى الدُّنیا الْحُسَیْنِ بنِ عَلِى علیهما السلام» بعد از امام حسین‏ علیه السلام و حکومتش پیغمبر و امیرالمؤمنین صلوات اللَّه علیهم بر مى‏ گردند.

پاسخگو: آیت الله علی کورانی

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین مطالب