جمعه, ۱۵ آذر ۱۳۹۸
آخرین مطلب با عنوان ، آیا اکثریت دانشمندان حال حاضر دنیا آتئیستند؟ در 14 ساعت قبل منتشر شده است .
»   شبهات وجود خدا  »   آیا باورمندی به اشباح و اجنه خنده‌دار نیست؟
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۳۱

آیا باورمندی به اشباح و اجنه خنده‌دار نیست؟

متن منتشر شده در فضای مجازی:
باورمندی به اشباح و اجنه بیشتر از باور به خدا خنده آور است.

پاسخ:
وجود خداوند متعال، بارها و به روش‌های مختلف، و با استدلال‌های منطقی، فطری، علمی و تجربی (معجزات) اثبات شده است. بنابراین عدم اعتقاد به وجود چنین خدایی، و یا انکار آن، ریشه در جهل، نابخردی و عدم تفکر و تامل شخص منکر است. برای روشن شدن این مساله، می‌توانید به استدلال‌های اثبات خداوند متعال مراجعه بفرمایید.
بعد از اعتقاد به خداوندی واحد و قادر، از دو جهت، می‌توان به وجود اجنه و ارواح ایمان و اعتقاد پیدا کرد:
۱_ راه اول به این صورت که خدایی که موجود است، و به آن اعتقاد پیدا شده؛ از وجود چنین موجوداتی خبر می‌دهد، شیوه مقابله و  زندگی مشترک با آنان را بیان می‌فرمایند و به این ترتیب، ما موحدین، به وجود این موجودات یقین و علم پیدا می‌کنیم و به وجود آنها معتقد می‌شویم.
۲_ راه دوم، تجربه و آزمون و خطاست؛ به این ترتیب که مشاهدات فردی و گروهی بشر، داشتن ارتباط با موجوداتی عجیب و خارق العاده، اثر گذاری این موجودات بر عالم هستی و اشیاء پیرامون ما، و… است که بیانگر واضح بر قبول وجود این موجودات می‌باشد.
عالمان علوم غریبه، اجنه و ارواحی را احضار می‌کنند، این موجودات از عالم بعد و قبل خبر می‌دهند؛ از مسائل مخفی خبر خواهند داد و… که این مسائل نمی‌تواند راه توجیهی جز وجود این موجودات داشته باشد.
بنابراین، به منکرین علوم غریبه و یا عالم ماوراء توصیه می‌کنیم که یا نسبت به قوت بخشیدن به اصول اعتقادی اقدام نمایند. و یا آنکه به پژوهش در مساله علوم غریبه و عالم ماوراء الطبیعه، روی آورده و اقدام نمایند تا به عینه با موجودات خارق العاده‌ای چون اجنه و ارواح، آشناییت پیدا نمایند.
اگر شخص منکری، مردانه و جوانمردانه و با یقین تمام، به انکار خود پافشار است، یقین خود را محک زده، و به بزم عالمان علوم غریبه پا نهد تا با دروغ یا حقیقت آن مواجه شود. و اگر کمترین تردید و شک و یا ترسی در دل دارد، بداند که یقین به انکار خود ندارد و باید بیشتر اهل دقت و تامل و پژوهش گردد…

در پایان نکته‌ای حائز اهمیت است، و آن اینکه همین منکرین مسائل اثبات شده و به تجربه رسیده‌ای چون، خداوند متعال، اجنه و ارواح؛ با شنیدن اولین کلمات و فرضیات یک دانشمند؛ به وجود موجودات فضایی، وجود موجوداتی در سیارات دیگر، وجود سیارات قابل حیات در همسایگی کهکشان‌ها و… ایمان و یقین پیدا می‌کنند، و اسف‌بارترین بخش این یقین، آن است که بعد از مدتی توسط خود دانشمند و یا سایر دانشمندان، این فرضیات باطل معرفی می‌شوند. آنجاست که به ایمان مقطعی عده‌ای مدعی علم، باید خندید.

شیخ علی شاهرودی - پایگاه تخصصی شبهه

مطالب مشابه

متن شبهه منتشر شده:يادم مياد پدرم مى‌گفت: قاسم جان ميدونى چرا ميگن سگ نجس و حرام است در صورتي كه در قران نيست و چرا ميگفتن اگر در خانه‌اى سگ باشد تا هفت ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • احادیث صحیح السند درباره ولادت حضرت مهدی(ع)
  • چرا اسلام، حکم به قتل مرتد داده است؟
  • بررسی ورود اسلام به ایران
  • چرا اسلام برده‌داری را تجویز کرد؟
عنوان اسلایدر
  • آخرین مطالب