یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸
آخرین مطلب با عنوان ، آیا اکثریت دانشمندان حال حاضر دنیا آتئیستند؟ در 3 روز قبل منتشر شده است .
»   نقد مسیحیت و یهودیت  »   ماجرای مسلمان شدن عبدالله دولانسی مسیحی
۲۲ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۱۰

ماجرای مسلمان شدن عبدالله دولانسی مسیحی

اسم من عبدالله دولانسی است. کانادایی هستم و در یک بیمارستان محلی کار می‌کنم. حدود ۲۰ سال است که ازدواج کرده‌ام و سه فرزند دارم و حالا به شکر خدا مسلمانم. در گذشته یک مسیحی پروتستان معتقد بودم و در همه کارهای کلیسا مشارکت می‌کردم. سپس به عنوان خادم کلیسا برگزیده شدم. بورسیه‌ای دریافت کردم که به من کمک می‌کرد در زمینه الهیات تحصیل کنم. هدفم این بود که کشیش یا مبلغ مذهبی شوم. اما مقام خادمی کلیسا من و خانواده‌ام را به طور تمام وقت تا آخر عمر وقف کلیسا می‌کرد.
بنابراین درست پیش از ورود به کالج انجیل، تصمیم گرفتم نگاهی انتقادی به مسیحیت داشته باشم و چند سوال جدی درباره دینم مطرح کنم. درباره تثلیث سوال پرسیدم، اینکه چرا خدا به پسر نیاز داشت و یا چرا نیاز بود مسیح قربانی شود تا من بخشیده شوم.
نظر مسیحیت را درباره اینکه چگونه در زمانی که مسیح هنوز متولد هم نشده بود، افراد صالح در کتاب عهد عتیق نجات یافتند و به بهشت رفتند، پرسیدم. در مسائل مهمی درباره مسیحیت تعمق کردم که در تمام عمرم به آنها توجهی نداشتم. درباره این مسائل بنیادین مسیحیت پاسخ‌هایی از مسیحیان دریافت کردم که دور از هرگونه عقل و منطق بود.
چرا باید خداوند به ما عقل بدهد و بعد از ما بخواهد که از آن استفاده نکنیم؟ زیرا وقتی مسیحیت می‌گوید که فقط باید ایمان داشته باشید در واقع همین را می‌خواهد. این ایمان کورکورانه است.
نتوانستم جواب‌هایم را در انجیل بیابم. هنگامی که فهمیدم تثلیث افسانه‌ای بیش نیست، و خدا آنقدر قوی هست که هرکسی را بدون کمک پسر، یا شخص یا چیز دیگری نجات دهد، همه چیز عوض شد. ایمانم به مسیحیت از دست رفت. دیگر نمی‌توانستم یک مسیحی باشم.
من کلیسا را ترک کردم و همسرم که مانند من دچار تردید شده بود، به من پیوست. این آغاز سفر معنوی من بود. اکنون من به خدا اعتقاد داشتم اما پیرو هیچ مذهبی نبودم. این دوران سختی برای من و خانواده‌ام بود، زیرا ما به جز مسیحیت چیز دیگری را نمی‌شناختیم. باید به دنبال حقیقت می‌گشتم. شروع به مطالعه سایر ادیان کردم و آنها را نیز به اندازه مسیحیت در اشتباه دیدم. تا آنکه نام اسلام را شنیدم. اسلام! اسلام چه بود؟ تا جایی که به خاطر داشتم هرگز مسلمانی را ندیده بودم و اسلام در آن منطقه از کانادا به عنوان یک دین مطرح نبود. گرچه همیشه اخباری ناخوشایند از اسلام در رسانه‌ها بود. من تا آن زمان به اسلام حتی فکر هم نمی‌کردم، ولی اندکی مطالعه درباره اسلام را شروع کردم و بعد اندکی بیشتر.

سپس قرآن را خواندم. این وحی حقیقت زندگی مرا برای همیشه تغییر داد. بلافاصله شروع به جمع‌آوری اطلاعات درباره اسلام در اطرافم کردم و فهمیدم که نزدیکترین مسجد از شهر من حدود ۱۰۰ مایل فاصله داشت.
به سرعت به همراه خانواده به آن مسجد رفتیم. بسیار عصبی و البته بسیار هیجان‌زده شده بودم. از خودم می‌پرسیدم چون عرب یا مسلمان نیستم آیا خواهم توانست وارد مسجد شوم؟ اما بعد از وارد شدن فهمیدم که چیزی برای ترس وجود نداشت. امام و مسلمانان حاضر در مسجد به گرم‌ترین شکل ممکن به من خوش‌ آمد گفتند. آنها بسیار مهربان بودند و هیچ شباهتی به اخبار بد رسانه‌ها نداشتند.
تمام منابعی که آنها به من دادند را مطالعه کردم. بعد از خواندن آنها شوکه شده بودم. چطور تمام این سال‌ها مسیحی بودم و چیزی از حقیقت نشنیده بودم؟
حالا به اسلام اعتقاد داشتم. آن را می‌شناختم و می‌خواستم مسلمان شوم. با انجمن اسلامی کوچک شهرمان تماس گرفتم و در ۲۴ مارس ۲۰۰۶ به مسجد رفتم. پیش از نماز جمعه و در حضور اکثریت مسلمانان آن انجمن به عنوان شاهد، شهادتین را بر زبان جاری کردم.

حالا یک مسلمان بودم و این بهترین روز زندگی من بود. من اسلام را دوست دارم و حالا آرامش دارم. گرچه بعد از مسلمان شدن روزهای سختی نیز داشته‌ام. وقتی مردم میفهمند که من مسلمان شده‌ام از من می‌گریزند و یا به من می‌خندند و اغلب دوستان مسیحی که در گذشته داشتم با من قطع رابطه کردند.
والدینم مرا طرد کردند. من عاشق مسلمان بودنم و مهم نیست که برخی از هم وطنانم مسلمان شدنم را عجیب بدانند. چرا؟ زیرا بعد از مرگم من باید به تنهایی در پیشگاه خداوند پاسخگو باشم. خداست که قدرت می‌بخشد و خداوند متعال در تمام لحظات سختی که بعد از مسلمان شدن داشتم کمکم کرد. حالا برادران مسلمان بسیاری دارم.

سایت رهیافتگان _ مترجم طلعت عطری

مطالب مشابه

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • احادیث صحیح السند درباره ولادت حضرت مهدی(ع)
  • چرا اسلام، حکم به قتل مرتد داده است؟
  • بررسی ورود اسلام به ایران
  • چرا اسلام برده‌داری را تجویز کرد؟
عنوان اسلایدر
  • آخرین مطالب