یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸
آخرین مطلب با عنوان ، آیا اکثریت دانشمندان حال حاضر دنیا آتئیستند؟ در 3 روز قبل منتشر شده است .
»   نقد صوفیه  »   امام هادی(ع) و نهی از زیارت قبور صوفیه
۲۰ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۲:۵۵

امام هادی(ع) و نهی از زیارت قبور صوفیه

امام هادی علیه السلام در حدیثی طولانی در مذمت زیارت قبور صوفیه چنین فرمودند: «…ذکر نمی‌گویند مگر برای فریب مردم و خوراک خود را کم نمی‌کنند مگر برای پر کردن قدح و ربودن دل احمقان، با مردم دم از دوستی خدا می‌زنند تا ایشان را به چاه اندازند، وردهای ایشان رقص و کف زدن و غناء و آوازخوانی است و کسی به سوی آنها میل نکند و تابع ایشان نگردد، مگر آن که از جمله سفیهان و احمقان باشد.
هر کس به زیارت یکی از آنان در حال حیات و یا بعد از مرگ برود، مانند آن است که به زیارت شیطان و بت‌پرستان رفته باشد و هرکس یاری ایشان کند، گویا یزید و معاویه و ابوسفیان را یاری کرده است…»
درهمان موقع یکی از اصحاب آن حضرت عرض کرد: «و إن کان معترفا بحقوقکم؛ اگر چه آن کس به حقوق شما اقرا داشته باشد؟»
حضرت نگاه تندی به او کردند و فرمودند: «این سخن را ترک کن! مگر نمی‌دانی هر کس حق ما را بشناسد مخالفت امر ما نمی‌کند؟ آیا نمی‌دانی ایشان پست‌ترین طوائف صوفیه می‌باشند و تمام صوفیان مخالف ما هستند و طریقه آنها باطل و بر خلاف طریقت ما است و این گروه، نصارا و مجوس امّت هستند و آنان سعی در خاموش کردن نور خدا (محو اسلام) می‌کنند و خداوند نور خود را تمام می‌کند، هرچند کافران خوش ندارند»
[منبع روایت: سفینه البحار: ج۲، ص۵۸ (چاپ انتشارات تهران) و ج۵، ص۱۹۹ (چاپ اسوه قم) / طرائق الحقائق: ج۱، ص۲۱۱ / حدیقه الشیعه: ص۶۰۲.]

مطالب مشابه

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • احادیث صحیح السند درباره ولادت حضرت مهدی(ع)
  • چرا اسلام، حکم به قتل مرتد داده است؟
  • بررسی ورود اسلام به ایران
  • چرا اسلام برده‌داری را تجویز کرد؟
عنوان اسلایدر
  • آخرین مطالب