یکشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۸
آخرین مطلب با عنوان ، تقلب کردن طلبه‌ها در امتحانات حوزه علمیه در 3 هفته قبل منتشر شده است .
»   معجزات قرآنی  »   اشاره قرآن به میدان مغناطیسی زمین
۴ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۴۷

اشاره قرآن به میدان مغناطیسی زمین

دانشمندان به تازگی فرآیند‌های جدید را از ساز و کار میدان مغناطیسی زمین مشاهده کرده‌اند، که در آن نشان داده شده است وقتی خطوط میدان مغناطیسی با هم برخورد می‌نمایند، یک نوع حالت انفجار بین آنها ایجاد می‌شود و این ساز و کار باعث می‌شود که میدان‌های مغناطیسی در یک جا ساکن نباشند و حرکت کنند، در مطلب لاتین که نوشته شده است به یک مطلب جالب دیگر نیز اشاره شده است و آن اینکه میدان مغناطیسی زمین ذراتی را که با آن برخورد می‌کنند مانند یک سقف یا یک چتر از خود دور می‌کند و ذرات با برخورد با آن پخش می‌شوند.

در ویدئو شرح داده می شود که ذرات بعد از برخورد به میدان مغناطیسی در فضا در جهت های مختلف پخش می‌شوند.

(تصویرسازی پخش شدن ذرات در جهات مختلف فضا بعد از برخورد به میدان مغناطیسی؛ به قسمت‌های زرد رنگ توجه کنید که چطور مانند قطرات باران برخورد کرده با سقف پراکنده می‌شوند)

نکته جالب این است که این اثر درست مانند برخورد قطعات باران به سقف است که بعد از برخورد قطعات باران به صورت مولکول‌های آب در هوا پخش می‌شوند، ذرات نیز بعد از برخورد به میدان مغناطیسی به صورت تکه تکه در جهت‌های مختلف فضا در حرکت در می‌آیند.
شاید همین موضوع باعث شده است تا خداوند در قرآن کریم؛ سقفی را در آسمان برای محافظت از مخلوقات فرض کنند. این وجه تشابه می‌تواند از این جهت باشد که سقف‌های برای حفاظت از آفتاب (گرما) و باران بوده است و میدان‌های مغناطیسی پیرامون زمین نیز همانند یک محافظ از زمین در برابر اشعه‌های مضر خورشیدی و ذرات معلق فضایی عمل خواهند کرد. همانند یک سقف برای منزل در صورتی که میدان مغناطیسی نبود می‌توانست میلیون‌ها بار حیات را روی زمین از بین ببرد.

در آیه ۳۲ سوره انبیاء آمده است:
وَجَعَلْنَا السَّمَاءَ سَقْفًا مَحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آیَاتِهَا مُعْرِضُونَ (۳۲)
و آسمانها را همچون سقفى محفوظ آفریده‏‌ایم، و حال آنکه ایشان از پدیده‏‌هاى شگرف آن رویگردانند

رامین فخاری

مطالب مشابه

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • احادیث صحیح السند درباره ولادت حضرت مهدی(ع)
  • چرا اسلام، حکم به قتل مرتد داده است؟
  • بررسی ورود اسلام به ایران
  • چرا اسلام برده‌داری را تجویز کرد؟
عنوان اسلایدر
  • آخرین مطالب