شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
آخرین مطلب با عنوان ، آیا حادثه کاظمین از نشانه‌های ظهور است؟ در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   معجزات قرآنی  »   اشاره قرآن به میدان مغناطیسی زمین
۳ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۴۷

اشاره قرآن به میدان مغناطیسی زمین

دانشمندان به تازگی فرآیند های جدید را از ساز وکار میدان مغناطیسی زمین مشاهده کرده اند، که در آن نشان داده شده است وقتی خطوط میدان مغناطیسی با هم برخورد می نمایند، یک نوع حالت انفجار بین آنها ایجاد می شود و این ساز و کار باعث می شود که میدان های مغناطیسی در یک جا ساکن نباشند و حرکت کنند، در مطلب لاتین که نوشته شده است به یک مطلب جالب دیگر نیز اشاره شده است و آن اینکه میدان مغناطیسی زمین ذراتی را که با آن برخورد می کنند مانند یک سقف یا یک چتر از خود دور می کند و ذرات با برخورد با آن پخش می شوند.

در ویدئو شرح داده می شود که ذرات بعد از برخورد به میدان مغناطیسی در فضا در جهت های مختلف پخش می شوند.

(تصویر سازی پخش شدن ذرات در جهات مختلف فضا بعد از برخورد به میدان مغناطیسی – به قسمت های زرد رنگ توجه کنید که چطور مانند قطرات باران برخورد کرده با سقف پراکنده می شوند)

[KGVID width=”640″ height=”360″ downloadlink=”true”]http://as2.asset.aparat.com/aparat-video/a_b8cg1e46401j294222p6982g2486jff5gf2696545800-582t__42f91.mp4[/KGVID]

نکته جالب این است که این اثر درست مانند برخورد قطعات باران به سقف است که بعد از برخورد قطعات باران بصورت مولکول های آب در هوا پخش می شوند، ذرات نیز بعد از برخورد به میدان مغناطیسی به صورت تکه تکه در جهت های مختلف فضا در حرکت در می آیند.

شاید همین موضوع باعث شده است تا خداوند در قرآن کریم؛ سقفی را در آسمان برای محافظت از مخلوقات فرض کنند. این وجه تشابه می تواند از این جهت باشد که سقف های برای حفاظت از آفتاب (گرما) و باران بوده است و میدان های مغناطیسی پیرامون زمین نیز همانند یک محافظ از زمین در برابر اشعه های مضر خورشیدی و ذرات معلق فضایی عمل خواهند کرد. همانند یک سقف برای منزل در صورتی که میدان مغناطیسی نبود می توانست میلیون ها بار حیات را روی زمین از بین ببرد.

 

در آیه ۳۲ سوره انبیاء آمده است:

وَجَعَلْنَا السَّمَاءَ سَقْفًا مَحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آیَاتِهَا مُعْرِضُونَ (۳۲)
و آسمانها را همچون سقفى محفوظ آفریده‏ ایم، و حال آنکه ایشان از پدیده‏هاى شگرف آن رویگردانند

رامین فخاری

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • آخرین مطالب