شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
آخرین مطلب با عنوان ، آیا حادثه کاظمین از نشانه‌های ظهور است؟ در 4 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اسلایدر, معجزات قرآنی, ویژه  »   دوبعدی شدن اجسام در سیاهچاله ها و کرمچاله ها و جهان های موازی در قرآن
۳ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۷:۵۸
دوبعدی شدن اجسام در سیاهچاله ها و کرمچاله ها و جهان های موازی در قرآن

دوبعدی شدن اجسام در سیاهچاله ها و کرمچاله ها و جهان های موازی در قرآن

همانطور که می دانید بر اساس نظریه جهان های موازی ممکن است بی نهایت جهان دیگر به موازات جهان های ما در هستی وجود داشته باشد که به صورت حباب هایی در حال حرکت هستند. و حتی گاهی با هم برخورد و ادغام می شوند،دانشمندان می گویند یکی از راهای محتمل ارتباط این جهان ها با هم کرمچاله ها هستند.

بر اساس تعدادی از نظریه ها نیز مقداری از تکینگ یا ماده جهان ما در هنگام انفجار بزرگ یا بیگ بنگ از یک جهان مرده دیگر توسط یک کرمچاله به جهان ما منتقل شد.کرمچاله ها نوعی شکاف در بعد فضا و زمان هستند که می توانند بعنوان پلی بین دو جهان موازی عمل بکنند.در نتیجه می توانند پلی بین ما و دنیاهای دیگر نیز باشند.

علاوه بر این، نظریه هایی نیز وجود دارند که می گویند وقتی جسمی به درون یک سیاهچاله سقوط می کند از طریق یک کرمچاله به یک جهان دیگر منتقل می شود.

در سوره النبا آیه ۱۹درباره شرح احوال قیامت نوشته شده است:

وَفُتِحَتِ السَّمَاءُ فَکَانَتْ أَبْوَابًا (۱۹) وَسُیِّرَتِ الْجِبَالُ فَکَانَتْ سَرَابًا (۲۰)
و آسمان گشوده می شود، پس به صورت درهایی درمی آید (۱۹) و کوه ها را [از جای خود] روان کنند و سرابی شوند (۲۰)

این آیه دقیقا تداعی بخش روزی است که قرار است زمین یا جهان ما نابود شود، و یا حتی انسان ها به یک جهان موازی دیگر که بهشت و جهنم در آن وجود دارند منتقل شوند. زیرا بر اساس این نظریه، انتقال انسان ها به یک جهان دیگر باید یک مسیر کرمچاله مانند باز شود، علاوه بر این سیاهچاله و کرمچاله هر دو شکاف ها و درهایی در آسمان هستند، زیرا بعد فضا و زمان در آنها وجود ندارد و بعنوان شکاف عمل می کنند، در صورتی هم که باز شوند بر معنی این آیه دلالت می کند.

آیه ۲۰ نیز به زیبایی مفهموم آیه ۱۹ را تایید می کند زیرا در صورتی که قرار باشد زمین داخل یک سیاهچاله یا کرمچاله قرار گیرد، ابعاد و شکل فیزیکی اشیا تغیر می کند، که قرآن کریم در این آیه از کوهها که بزرگترین اشیا روی زمین محسوب می شوند یاد کرده است یاد کرده است که به صورتی دو بعدی[۱] در می آیند.[۲]

 

پی نوشت:

[۱] سیاه‌چاله ها ممکن است دوبعدی باشند.
[۲] مبحث پیرامون سیاهچاله ها و کرمچاله ها یک نظریه می باشد، و هنوز به اثبات نرسیده است و انطباق این آیات بر آن از باب احتمال است… به دیگر سخن، قرآن کریم نیاز به یک مفسر الهی دارد تا مفاهیم علمی آن به صورت صحیح برداشت شود.

رامین فخاری

مطالب مرتبط

یک دیدگاه برای دوبعدی شدن اجسام در سیاهچاله ها و کرمچاله ها و جهان های موازی در قرآن